Zakaz
miejscowość
gmina
nazwa
dostępność dla poruszających się na wózku:

dla poruszających się na protezach lub o kulach:

dla niewidomych:

Informacje o szlaku
kolor pomarańczowy, konny
nazwa wg trasy Tyble, stadnina koni w Tyblach - początek i koniec
nazwa nadana "Wokół Tybli"
długość20 km
ilość odcinkówbrak danych
dostępność 1. dla osób poruszających się na wózkach: obiekt z dostępem utrudnionym
2. dla osób poruszających się przy pomocy kul i laski: obiekt z dostępem utrudnionym

opis całego szlaku
opis trasy Na znakowany kolorem pomarańczowym szlak konny "Wokół Tybli", o łącznej długości 20.2 km składają się: 1. „Pętla duża” - rozpoczyna się na końcu łącznika przed lasem, jedziemy w prawo do drogi Sokolniki - Galewice, którą przejeżdżamy wjeżdżając w drogę żużlową i po 120 m. skręcamy w lewo na północ. Przy szkółce I- z lewej strony skręcamy w prawo na wschód, przy drugiej szkółce w lewo, a po 250m w prawo na wschód do drogi Gumnisko- Zdzierczyzna (nie wjeżdżając na drogę skręcamy w lewo). Jedziemy 200 m. i skręcamy w lewo na północny-zachód, a po 500 m. w prawo i zaraz w lewo jedziemy lasem, skrajem lasu, lasem, skrajem lasu, z prawej strony zabudowania wsi Kaski, znów lasem i tak na przemian do dębu z lewej. Przed dębem w lewo do drogi Sokolniki-Galewice, którą przekraczamy i jedziemy na południowy zachód, by za czwartym duktem poprzecznym od drogi skręcamy w lewo. Na następnym dukcie leśnym w prawo. Podążamy duktem 100 m. i skręcamy w prawo, znów po 100 m. w lewo na północny- zachód. Na końcu lasu skręcamy w lewo do drogi polnej Niwiska-Kopaniny i skręcamy w lewo. Drogą tą jedziemy ok. 800 m. i skręcamy w lewo do szkółki. Przy szkółce w lewo, a za szkółką w prawo - po 100 m. skręcamy na południe i koło kapliczki na sośnie z prawej znów w lewo, po 100 m. znowu w lewo. Kierujemy się na wschód, koło ambony myśliwskiej z lewej strony w lewo, a po 200m w prawo do zamknięcia pętli. 2. „Pętla mała” - od końca łącznika przed lasem skręcamy w lewo, jadąc po pętli dużej ok. 600 m. do zamknięcia pętli małej i skręcamy w prawo. Jedziemy na skos do drogi Sokolniki- Galewice (nie wjeżdżając w drogę), skręcamy w lewo drogą żużlową i po 750 m. w prawo, po ok. 400 m. skręcamy w lewo. Jedziemy na południowy zachód, za czwartym duktem poprzecznym skręcamy w prawo i na następnym dukcie w prawo. Podążamy duktem ok. 100 m. , skręcamy w lewo i koło ambony myśliwskiej skręcamy w prawo. Jedziemy 300 m. i skręcamy w lewo do drogi Niwiska - Kopaniny, po dojechaniu do tej drogi skręcamy w lewo. Drogą tą jedziemy ok. 800 m. i skręcamy w lewo do szkółki. Przy szkółce w lewo, a za szkółką w prawo. Jedziemy ok. 100 m. i skręcamy w prawo na południe, koło kapliczki na sośnie z prawej strony, znów w lewo, a po 100 m. znowu w lewo. Od skrętu jedziemy 500 m., skręcamy na południe i po 250 m. w lewo na południowy -wschód, a po następnych 500 m. -skręcamy skręcamy lewo na północ, gdzie po 300 m. w prawo na wschód, koło ambony myśliwskiej w lewo - do zamknięcia pętli.
informacje dodatkowe
informacje dla niepełnosprawnych
teren - nachylenie
teren - różnica poziomów m